Aktuality v přípravné třídě školní rok 2020/2021

26.3.2023 |  Jiří Šimanovský
Aktuality v přípravné třídě školní rok 2020/2021

Milí předškoláci, těšíme se na Vás v příštím školním roce 2021/2022!

Přípravná třída je určena především pro děti s odkladem školní docházky, kterým pravidelná příprava a odborná pomoc usnadní úspěšné zahájení školní docházky. Učitelka má při počtu max.15dětí možnost se dětem individuálně věnovat, překonávat logopedické a jazykové bariéry, vyrovnávat nedostatky v rozvoji a učení dítěte. Dětem je ponechán dostatek času a prostoru, aby se mohly přizpůsobit školnímu prostředí, zvyknout si na nové změny a požadavky. Pro děti je přípravná třída možností postoupit, zvýšit si sebevědomí a jistotu v dalším vzdělávacím procesu. Obsah vzdělávání se řídí Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a je součástí školního vzdělávacího programu. Základem je organizovaná činnost dětí – různé druhy her, rozumová výchova, rozvoj matematických představ, jazyková výchova, pracovní, pohybové, hudební a výtvarné činnosti, pravidelné vycházky.

Milí předškoláci, těšíme se na Vás v příštím školním roce 2021/2022!