Informace pro prvňáčky

1.9.2023 |  Pavla Feinermannová

Zahájení

V pondělí 4.9. 2023 v 9:00  slavnostní přivítání prvňáčků v aule školy nebo v atriu. Poté jdou děti s třídními učitelkami a s rodiči do tříd, kde žáky přivítá paní učitelka a rodiče budou mít možnost si své prvňáčky vyfotit.

Dále budou následovat třídní schůzky pro rodiče s vedoucí školní jídelny a s vedoucí vychovatelkou. Děti mohou odejít s doprovodem domů nebo si je přeberou paní vychovatelky a půjdou s dětmi do družiny.

Školní jidelna

Pokud bude dítě navštěvovat školní jídelnu, musí být přihlášen ke stravování (web školy  – jídelna - informace pro strávníky – přihláška ke stravování) Vyplněnou přihlášku můžete posílat na mail školní jídelny nebo přinést v den zakoupení čipu.

Pro vyzvedávání obědů a vstup do školy potřebují děti čip. Ten je možné si zakoupit za 120,-Kč

u vedoucí školní jídelny a s vyplněnou přihláškou přihlásit dítě ke stravování v těchto dnech :

ve čtvrtek 31.8. 2023 a v pátek 1. 9. 2023 v čase 8 - 11hodin  nebo v pondělí  4.9. před slavnostním zahájením s dostatečných časovým předstihem ve školní jídelně (vstup přes rampu). Dále v pondělí  4.9. po ukončení třídních schůzek ve školní jídelně (vstup též přes rampu)

Pomůcky

• šňůrka na krk na čip a klíček od skříňky
  • aktovka
  • penál
  • přezůvky
  • nůžky
  • desky na písmenka a na číslice (každé zvlášť)
  • obaly na sešity –  velikost A5 (malý sešit) 3x, A6 (notýsek)  2x, A4 ( velký sešit) 5x. Počet je orientační.
  • kufřík na výtvarnou výchovu
  • igelit na stůl, pracovní tričko nebo zástěru
  • polštářek na sezení
  • špejle
  • modelína
  • sportovní obuv do tělocvičny s bílou podrážkou, kraťasy, tričko, ponožky (děti dostanou látkový vak, do kterého si mohou cvičení úbor uložit)
  • 2x krabice vytahovacích papírových kapesníků
  • 1 balení kuchyňských utěrek
  • tekuté mýdlo

Děti dostanou pevné desky na sešity, středně silné trojhranné pastelky a lepidlo v tyčince.

Hezké prázdniny a v září se moc těšíme! ☺