Exkurze 3.B a 5.A do Národního muzea

5.2.2024 |  Pavla Feinermannová
Exkurze 3.B a 5.A do Národního muzea

Ve čtvrtek 1.2.2024 se třídy 3.B a 5.A vydaly na exkurzi do Národního muzea (odměna za vysvědčení).

Zpráva žáka 5.A Ondřeje Hubky

Do Národního muzea jsme cestovali autobusem a metrem. V muzeu jsme si uložili svoje svršky do šatních skříněk. Po menších skupinkách jsme vyjeli výtahem až do nejvyššího patra a po chvíli čekání jsme vstoupili do prosklené kopule. Před námi se otevřel překrásný výhled na velkou část Prahy. Po té  jsme sestoupili o patro níž do expozice EVOLUCE (VÝVOJ). Pozorovali jsme různé mikroorganizmy, hmyz, ryby, obojživelníky, plazy, ptáky a savce. Lze se tam mnoho naučit !

Víte, jak vypadá například pijavice? Víte, že v Národním muzeu je kostra plejtváka obrovského? Měří 34 kroků, v přepočtu asi 23 metrů. To je obr!

Tak co, je to pro vás dostatečná motivace k návštěvě Národního muzea?

Fotogalerie

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies