28.5.2024 – Škoda Mladá Boleslav

29.5.2024 |  Pavla Feinermannová
28.5.2024 – Škoda Mladá Boleslav

Dnes se třídy 8.A a 9.A. vydaly na exkurzi do závodu Škoda Auto, který se pyšní více než stoletou tradicí.

Prohlédli jsme si muzeum, kde jsme se během zhlédnutí dokumentárního filmu ponořili do příběhu slavné automobilky od jejích počátků. Tehdy s výrobou začali pánové Laurin a Klement. Poté jsme nahlédli do depozitáře prototypů a k dispozici nám také byly interaktivní stanice, kde lze procházet svět Škoda až do budoucnosti mobility. Žáci, kteří měli zájem, si vyzkoušeli interiéry nejnovějších vozů. Náš program zahrnoval také návštěvu výrobních provozů : lisovny a montážní haly. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o tom, jak se automobily vyrábějí, jak sice lidskou práci nahrazují roboti, ale jsou činnosti, kde je člověk zatím nezastupitelný.

Děti byly spokojené, viděly, co všechno je možné dokázat a zvládnout.

 

Fotogalerie

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies