V souladu s vyhláškou 72/2005 Sb. vzniklo na škole školní poradenské pracoviště.

Jeho členy jsou:

PhDr. Richard BRAUN, školní psycholog

Mgr. Stanislav HORÁČEK, školní etoped

Mgr. Robert TOMAN, výchovný poradce

Mgr. Šárka MENCLOVÁ, školní metodik prevence

Mgr. Eliška ZELINKOVÁ, školní logoped

Pedagogové SPU: Mgr. Jana CHALUPOVÁ, Mgr. Daniela KOŽURIKOVÁ, Mgr. Eva MALÁTOVÁ

Asistenti pedagoga:

Školní poradenské pracoviště poskytuje služby v oblasti kariérového poradenství, strategie prevence, podpůrných opatření u dětí se specifickými vzdělávacími potřebami (ve smyslu vyhlášky 27/2016 Sb.), prevence studijního selhávání a další aktivity. Služby jsou poskytovány bezplatně.

Práce školního psychologa a školního etopeda se rozděluje na standardní činnosti a nadstandardní činnosti. Jejich dokumentace je oddělena od dokumentace školy. Informace nelze poskytovat třetím stranám (škole).

Standardními činnostmi jsou dle legislativy a ŠVP:

- práce se školní třídou (prevence, intervence, diagnostika klimatu)

- poradenské služby v případě zájmu žáka či zákonného zástupce

- kontrola a poskytování podpůrných opatření u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

- konzultace pro žáky či zákonné zástupce v případě výchovných či vzdělávacích obtíží, nasměrování na další odborníky

- komunikace se školskými poradenskými zařízeními a dalšími institucemi

- poskytování krizové intervence žákům či třídě

Nadstandardní služby školního psychologa či školního etopeda

- diagnostika intelektových a osobnostních charakteristik žáka

- terapeutické vedení žáka či rodiny

- diagnostika profesních předpokladů žáka

O nadstandardní služby musí zákonní zástupci žáka žádat a jsou určeny výhradně žákům Základní školy Libčická. Jsou poskytovány bezplatně. Veškeré informace školního poradenského pracoviště jsou nepřenositelní třetím stranám. Pokud zákonní zástupci projeví zájem, je jim vydána písemná zpráva, kterou pak mohou poskytnout třetím stranám dle svého uvážení.

vloženo: 21.5.2018